Öğretmen Haberleri, MEB Personel, Öğretmen Atamaları, KPSS Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa Güncel Ek Göstergeler Arttırılmalıdır 31.01.2013 00:42
Ek Göstergeler Arttırılmalıdır

Mili eğitim bakanlığı çalışanlarının ek göstergesinde artırıma gideceği söylendi bir dönem. Daha sonra bu konuyla ilgili bir ses çıkmadı. Umarım yeni bakanımız bu konuyla ilgilenir ve ek göstergelerde düzenleme yapılır. Ek göstergelerin düzenlenmesi atamaları da rahatlatır. Ne alakası var demeyin çok alakası var. Şu an okul müdürleri, ilçe şube müdürleri ve ilçe mili eğitim müdürleri.

Mili eğitim bakanlığı çalışanlarının ek göstergesinde artırıma gideceği söylendi bir dönem. Daha sonra bu konuyla ilgili bir ses çıkmadı. Umarım yeni bakanımız bu konuyla ilgilenir ve ek göstergelerde düzenleme yapılır. Ek göstergelerin düzenlenmesi atamaları da rahatlatır. Ne alakası var demeyin çok alakası var.

Şu an okul müdürleri, ilçe şube müdürleri ve ilçe mili eğitim müdürleri ek ödemelerle 3000-3500 civarında alıyorlar. (Özel sektörde bu konumlarda çalışanlar 5000-25000 arası alıyor). Bu idarecilerin çoğu yaşını doldurmuş. Ama emekli olmuyorlar. Asında olamıyorlar. Yukarıda saydığım eğitim yöneticileri emekli olduklarında ellerine 1400tl civar bir para geçmeye başlıyor. %50 den daha fazla bir kayıp oluyor gelirlerinde. Koskoca bir okulu, ilçeyi yöneten 25 senelik eğitimci bir anda hem gelirini hem de makamını kaybediyor. Mecburen ya bir dershanede ya da özel bir eğitim kurumunda çalışmaya devam ediyorlar. Denetledikleri kişilerin çalışanı oluyorlar. Bu bence hiç hoş bir durum değil.

Ek göstergelerin arttırılmasıyla bu eğitim çalışanlarının emekli maaşları biraz yükselirse zaten birçoğu kendiliğinden emekli olacaktır. Çalışanlar, milli eğitimdeki bu hızlı değişimden zaten rahatsız. Ayak uyduramayanlar var ama yukarıda belirttiğim ekonomik nedenlerden emekli olamıyorlar. İkramiyeler de ayrı bir konu. Eskiden emekliler ikramiyeleriyle bir ev bir de araba alabilirken şimdi ancak evin peşinatını ödeyebiliyorlar.

Yukarıda da belirttiğim gibi 3200 de bulunan 3600 çıkartılmalıdır. Böylece emeklilik yaşı dolmuş maddi sıkıntılar yüzünden emekli olamayan öğretmen idareci ve yöneticiler kendi gönülleriyle emekli olacaklardır. Böylelikle boşalan kadrolara sınav kazanmış yöneticiler atanacak atanamayan öğretmenlerde görevlerine kavuşacaklardır.

Gelen Aramalar:öğretmen ek gösterge,öğretmenlerin ek göstergesi,torba yasa içinde öğretmen ek göstergesi haberleri,ogretmenlerin 3500 gosterge

Sosyal Medya
Paylaş
Benzer Haberler
zeka oyunları kursu zeka oyunları kursu

Milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Zeka Oyunları Kursu düzenlenecektir. […]


Köşe Yazarları