Öğretmen Haberleri, MEB Personel, Öğretmen Atamaları, KPSS Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa Atamalar Nabi Avcı Atama Bekleyen Öğretmenlerle İlgili Konuştu 24.08.2013 09:56
Nabi Avcı Atama Bekleyen Öğretmenlerle İlgili Konuştu

Habertürk ekranlarında yayınlanan Doğru Açı’nın konuğu olan Bakan Avcı, sosyal medya üzerinden program boyunca yoğun bir şekilde sorulan öğretmen atamalarına ilişkin soruya cevap verdi.
AVCI ÖĞRETMEN ATAMA KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ!
Şu anda ihtiyacımız 126 bin ama şu anda bir şekilde öğretmen olmayı isteyen 300 bine yakın gencimiz var. Bütçe imkanlarımız el verse her şey ideale yakın koşullarda olsa bile 126 bin öğretmen alabiliriz. Son 10 yılda 350 bine yakın öğretmen ataması yapıldı. Bu yıl 40 bin 42 bin öğretmen alabiliriz. Bütün branşlarda öğretmen alacağız ama branş çalışmaları devam ediyor. Nerede en çok hangi branşta açığımız var bunu değerlendiriyoruz.

Belli bir branşta açık çoksa o branşa öncelik tanımamız gerekiyor. İkincisi en çok talep nerede ve hangi branşta birikme var.

Branş atama sayıları belli oldu ama şu an açıklayamam. En geç 10 eylülde hangi branşta kaç kişi atanacağı belli olacak. Herkes kendi branşını biliyor ama çok sayıda branş var.

Herkes kendi branşında atama yapılmasını istiyor. İhtiyaçlarımızı dikkate alarak atamalar yapacağız.

Gelen Aramalar:atanamayan öğretmenlerle ilgili son haberler,nabi avcı adana konuşması,2014 nabi avcının acık ögretmen sayıları,öğretmen atamaları 2014 nabi avcı konuşması,nabi avcının öğretmen atama brans kontenjanlari ile konusmasi,nabi avcının öğretmen alımı ile ilgili konuşması,nabi avcının öğretmen açıklarıyla ilgili açıklamaları,nabi avcının atamalar hakkında konuşması,nabi avcının adana konuşması,nabi avcının 2014 öğretmen ataması için konusma

Sosyal Medya
Paylaş
Benzer Haberler
zeka oyunları kursu zeka oyunları kursu

Milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Zeka Oyunları Kursu düzenlenecektir. […]


NABİ AVCI ÖĞRETMEN ATAMA KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ! | BİLOGTEK Tarafından 24.08.2013, 11:05 ' da eklendi.

 


Cevapla

[...] Gelen Aramalar:bakan nabi avcının öğretmen atamaları ile ilgili son konuşmaları [...]


atanamayan kardelen Tarafından 26.08.2013, 16:24 ' da eklendi.

 


Cevapla

atanamayan sınıf öğretmeni bizi kim ne zaman düşüncecek. mağduruz. sesimizi duyan var mı


Köşe Yazarları