Öğretmen Haberleri, MEB Personel, Öğretmen Atamaları, KPSS Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa Duyurular SBS 8. Sınıf Sınav Tarihleri Belli Oldu 14.09.2013 09:11
SBS 8. Sınıf Sınav Tarihleri Belli Oldu

2013/2014 eğitim öğretim yılında sbs sistemi değişti.artık 8. sınıflar Türkçe, matematik, fen ve teknoloji. T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde merkeze bağlı bir sınava katılacak.bu derslerden iki sınavlı olanlardan ilki üç sınavlı olanlardan ikincisi merkezden yapılacak.

Merkezî sistem ortak sınavların yapılacağı tarihe kadar öğretim programlarının işlenişinde Türkiye genelinde birlik sağlamak amacıyla 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılına mahsus olmak üzere, çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgeler hazırlanmış ve http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanmıştır.

2013/2014 yılının ilk merkezi sınavı kasım ayının son haftasında ikinci dönem merkezi sınavlarının ise 2014 nisan ayının son haftasında yapılması planlanmaktadır.
Çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin uygulanmasında aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekmektedir:

1.Birinci dönemde yapılacak merkezî sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV’ın yapılacağı tarihe kadar olan konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2.İkinci dönemde yapılacak merkezî sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretin yılının başından “İKİNCİ DÖNEM MERKEZÎ SİSTEM ORTAK SINAV’ın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm konu/ kazanımlarla sınırlı olacaktır.

ogretmenhaberleri.com

Gelen Aramalar:8 sınıf sınav tarihleri,8 sınıf sınav tarihi,8 sınıf sbs sınav tarihi,8 sbs sınavı tarihi,8 sıf sınav tarihi,8 sınıfların sbs tarihi

Sosyal Medya
Paylaş
Benzer Haberler
zeka oyunları kursu zeka oyunları kursu

Milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Zeka Oyunları Kursu düzenlenecektir. […]


Köşe Yazarları