Öğretmen Haberleri, MEB Personel, Öğretmen Atamaları, KPSS Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa Atamalar Yönetici Atama İle İlgili Son Gelişmeler 23.04.2013 09:31
Yönetici Atama İle İlgili Son Gelişmeler

Gün içerisinde bir haber sitesi MEB Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK’in Yönetici atamaları konusunda bir açıklamasına yer verdi. Bu açıklamada Müsteşar Yardımcısının , İller Yönetici Atama yapmak için neyi bekliyor. Ortada mevcut yönetmelik var. Bu yönetmeliğe göre atama yapılabilir yönünde beyanı olduğunu haberleştirdi. Bu habere bizde sitemizde yer verdik.
Konuyla ilgili MEB Müsteşarı Salih ÇELİK bir açıklama yaptı. Yönetici atama konusunda kesinlikle bu şekilde bir açıklama yapmadığını , açıklamalarının saptırıldığını dile getirdi.

İl müdürlerinin ve eğitimcilerin yönetici atama yönetmeliği uygulanamıyor yönündeki serzenişi üzerine , Yönetici Atama Yönetmeliğinin eksiklerini ve uygulamaya imkan vermeyen yönlerinin raporlaştırılarak Bakanlığa iletilmesini istediğini dile getirdi.

MEB’de yeni yönetmelik için çalışmalar yapılıyor.

Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğini MEB Müsteşarı M. Emin ZARARSIZ hazırlıyor.

Yeni yönetmelikle ilgili görüşlerinin Bakanlığa sunan tek sendika Eğitimbirsen , yine bunun yanında MEB birkaç il müdürlüğü ve ilçe müdürlüğünden yönetici atamaları konusunda rapor istemiş.

Yeni yönetmeliğin Mayıs ayındaki idareci yer değiştirmelerine yetişmesi çok zor gözüküyor.

Yeni yönetmelikte müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için mülakat yok. Müdürlük için mülakat yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığına ve özellikle yönetmeliğin hazırlanmasından sorumlu Müsteşar Bey’e önerimiz şudur.

Yeni yönetmeliği lütfen kapalı devre ve tek elden çalışmayınız.

Yeni yönetmelik hazırlanırken eğitimin paydaşları ile istişareye açık olunuz.

Hazırlamış olduğunuz yönetici atama yönetmelik taslağını sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerini almak üzere kamuoyu ile paylaşınız. Gelen tepkiler ve dönütleri dikkate alarak yeni bir yönetmelik yayınlanırsa , sorunlar ortaya çıkmadan halledilmiş olur.

Gelen Aramalar:MARA MEB,atama ile ilgili son haberler,yönetici atama ile ilgili son haberler,okul müdür atamaları ile ilgili çıkan haberler,öğretmen melek erdoğan,müdürlük atamalarıyla ilgili son haberler,müdürlük atamalari ile İlgİlİ meb duyurulari,müdür atamalarıyla ilgili son gelişmeler,meb yonetici atamaları son durum,yönetici atamayla ilgili son gelişmeler

Sosyal Medya
Paylaş
Benzer Haberler
zeka oyunları kursu zeka oyunları kursu

Milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Zeka Oyunları Kursu düzenlenecektir. […]


Fetik Tarafından 27.06.2013, 10:55 ' da eklendi.

 


Cevapla

Müdür yetkililik müdür görevini yaptığı halde mdr yardımçısı sayılmiş
Müdür yetkililik müdürlükten sayılmalıdır.

Uzman öğretmenlik sınavı açılmaması bu sınavı kazananların hatası değildir uzman öğretmenlik belirli kriterlerin bileşimiyle elde edilmiş kariyerdir kesinlikle puan verilmeli.

saygılarımla


melek erdogan Tarafından 08.07.2013, 12:34 ' da eklendi.

 


Cevapla

hak edenler bu kutsal koltuga otursun otuz yıl aynı bolgede kalan turkıtemın hıc bır yoresınde calısmayıp mıllıyetcıyım dıye bıyık buken kultursuz sınavsız m o kafalı ları verın vanın bı ılcesıne mıllıyetcılık kalıyormu…………………….


Köşe Yazarları